Přání smrti (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 8. 3. 2018 ()

Synopse: Sebrali mu jeho rodinu. Nastal čas jim to vrátit.

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje.

Recenze:
Chicago je město násilí a zločinu, a to ví i chirurg Paul Kersey, který se s tím dennodenně setkává na operačním sále pohotovosti. Postřelení civilisté, policisté i kriminálníci jsou jeho denní chleba. Mimo to je však Paul mírumilovný člověk s milující manželkou a dcerou. Všechno se však změní jednoho dne, kdy po brutálním útoku v jeho domě umírá jeho žena a dcera zůstává v kómatu. Paulovi se zhroutí život. Když navíc zjišťuje, že policie s tím není schopna nic udělat, protože podobných případů řeší neustále desítky, rozhodne se Paul vzít věci do svých rukou. Patřičně ozbrojen se vydává do ulic, aby učinil konec násilí, kterým je město sužováno. Chicago tak získává nového hrdinu a naději na lepší budoucnost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací