Dívka z údolí (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 5. 2021 ()

Synopse: Julie (Jessica Rotheová) je typická kalifornská dívka z vyšší střední třídy žijící v 80. letech minulého století. Svůj volný čas tráví s nejlepšími přáteli nakupováním obchodním centru a přípravami na maturitní ples. Dokud se ovšem bezhlavě nezamiluje do Randyho (Josh Whitehouse), rebelského rockera ze skupiny Sunset Strip, který vzdoruje všemu, co Julie a její okolí představují. Přátelé i rodina se ji snaží od vztahu s Randym odradit, ale Julie se touží vymanit ze svého bezpečného světa, následovat své srdce a uskutečnit ty nejdivočejší sny. Romantická komedie, okořeněná rokenrolovými hity 80. let minulého století, je moderní adaptací stejnojmenné filmové klasiky z roku 1983, která navždy změnila život americké mládeže.

Recenze:
„Jakoby proč ne.“ Takhle přesně mluví všechny Valley Girls (Dívky z údolí) ve stejně pojmenovaném snímku. Ptáte se, z jakého údolí? No přece z toho hollywoodského. Pro pochopení pro běžného diváka, který nemá ponětí o tom, co je to The Valley nebo Valley Girl, tak to první je údolí San Fernando v Los Angeles, kde se nachází četná největší hollywoodská studia. To druhé je označení pro typické módní a bohaté privilegované dívky, žijící právě v tomto údolí, které mají i svůj slang, jímž mluví (viz ukázka výše).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací