Do Říma s láskou (2012)

do_rima_s_laskou_2012_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 19. 7. 2012 ()

Synopse: Režisér Woody Allen při své cestě po Evropě tentokrát doputoval do hlavního města Itálie, kde si zahrál s osudy několika různých lidí. Film je složen ze čtyř povídek. V prvním příběhu přijíždí postarší manželský pár (Judy Davis a Woody Allen) do Říma, aby poznal nastávajícího své dcery, z něhož není její neurotický otec zrovna nadšený. Další příběh filmu je o prostituce (Penélope Cruz), která má za úkol splnit jakékoliv přání klientovi, jenž moc netuší, co po něm ta podivná žena chce. V následující části si italský dav splete muže (Roberto Benigni) s filmovou hvězdou a jeho život se otočí o 180°. V poslední povídce navštívíme mladý americký pár (Greta Gerwig a Jesse Eisenberg), jehož životem zamíchají dvě nenadálé návštěvy v podání Ellen Page a Aleca Baldwina.

Recenze:
Největší síla všech čtyř příběhů spočívá v hereckém obsazení a humoru. Do svých postav zapadají hlavně Penélope Cruz coby prostitutka Anna, Alessandra Mastronardi jako šťastně provdaná Milly a Jesse Eisenberg (známý díky roli Marka Zuckenberga v Sociální síti) jako mladý architekt Jack. V jednom z příběhů na sebe veškerou pozornost začne strhávat sám Woody Allen, „překvapivě“ v roli neurotického podivína. Humor často není vyloženě geniální, objevují se i vtipy na téma, co může znamenat „práce vleže“, ale díky načasování, kontextu a údernosti nelze jejich jednoduchost zaměňovat za trapnost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací