Dredd (2012)

dredd_3d_2012_prvni_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: DVD 17. 4. 2013 ()

Synopse: Budoucnost. Z Ameriky je ozářená pustina. Na jejím východním pobřeží, od Bostonu po Washington, D.C., se rozkládá Mega City One, rozsáhlá megalopole plná násilí, ve které více než 400 milionů obyvatel přežívá v neustálém strachu. Na pořádek v ulicích dohlíží takzvaní Soudci – vymahači práva, porotci, soudci i vykonavatelé rozsudku v jedné osobě. Takovým Soudcem je i Dredd (Karl Urban), který od svého nadřízeného dostává za úkol vyzkoušet v praxi novou Soudkyni Cassandru Anderson (Olivia Thirlby). Čeká je zdánlivě snadná práce – vražda v nechvalně proslulém dvousetpatrovém slumu, který provozuje bezcitný klan Ma-Ma. Když se ale pokusí zatknout jednoho z přisluhovačů klanu, Ma-Ma neprodyšně uzavře celou budovu. Oba Soudci se ocitají uprostřed brutálního a nelítostného souboje o přežití.

Recenze:
Ale tím vizuální orgie nekončí. Jak již bylo řečeno, Dredd se vydá po stopách ničivé drogy „Slo-Mo“ a hlavy zločinců s přezdívkou Ma-Ma (Lena Headey). S opravdu tvrdým oříškem, jak divákovi přiblížit účinky halucinogenní látky, se snímek popral na výbornou a k tomu dvakrát podtrženou. „Slo-Mo“ způsobuje, že si mozek myslí, jakoby čas běžel jedním procentem normální rychlosti a výsledná kombinace opravdu pomalých záběrů, paprsků světla a opět 3D stojí za zhlédnutí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací