Drsňačky (2013)

drsnacky_2013_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 1. 8. 2013 ()

Synopse: Jedna by druhou nejraději zabila. Ale šéf jim to zakázal. To je věta, která přesně vystihuje vztah hlavních představitelek filmu Drsňačky, ve kterém se střetnou dvě vynikající komediální herečky – Sandra Bullock (Nebezpečná rychlost, Slečna Drsňák), a Melissa McCarthy (Ženy sobě). Zvláštní agentka FBI Sarah Ashburn (Sandra Bullock) a bostonská policajtka Shannon Mullins (Melissa McCarthy) už nemůžou být odlišnější. Upjatá Sarah pracuje v New Yorku a doufá v další povýšení. Je ambiciózní, talentovaná, inteligentní a má detektivní schopnosti jako Sherlock Holmes. Je vždy a za všech okolností tou nejchytřejší ze všech a nebojí se to dát najevo. Kvůli tomu taky nemá ani rodinu ani přátele. Jen kolegy, kteří ji nesnáší. Oproti tomu svérázná Shannon vyrostla na ulicích Bostonu a umí střílet rovnou od boku. Pistolí i svou nevymáchanou pusou. A protože před nedávnem mimo jiné zatkla i svého bratra, tak ji pro změnu nesnáší její rodina. Tyto dvě představitelky zákona se prostě musí nevyhnutelně potkat – Sarah je totiž převelena do Bostonu, aby pomohla tamní policii vyřešit sérii brutálních vražd. A tak nastane nevyhnutelný střet nejen s bostonským podsvětím, ale i mezi představitelkami zákona, protože dostaly rozkaz, že spolu musí na případu spolupracovat. Potíž je v tom, že ani jedna z nich o takovou spolupráci nestojí. Sarah chce všem dokázat, že sama vyřeší velký případ, a Shannon zase nechce, aby pracoval někdo cizí a ještě takto nesnesitelný na „jejím území“. Ale protože rozkaz je rozkaz, nakonec musí vytvořit detektivní dvojici a stát se parťačkami. Zatímco Sarah zjišťuje, že se jí hodí Shanonina pouliční chytrost, Shanon se naopak učí sebeovládání, aby se, dříve než někoho seřve nebo praští, aspoň nadechla. Když nakonec spojí své síly a postaví se brutálnímu drogovému magnátovi, postihne je překvapivá věc: přátelství.

Recenze:
Drsňačky nepředvádí nic, co bychom už někdy neviděli, ale mohou se pochlubit slušně obsazenou ústřední dvojicí. Sandra Bullock oprášila svoje dovednosti z filmů o Slečně Drsňák a předvádí standardně dobrý výkon. Když odhalí štíhlé nohy v improvizovaných šortkách, nikdo by jí nehádal její skutečný věk (koketuje s číslovkou 50). Melissa McCarthy je sice o pět let mladší než Sandra, ale od dob populárního seriálu Gilmorova děvčata nám ještě více nakynula a tak trochu rozbředla. I právě proto jí bezesporu postava pouliční policistky, kterou si pletou s drogovou dealerkou a opilým štamgastem místní putyky, tolik sedla. Ovšem ať již patříte či nepatříte k fanynkám těchto hereček, tak střet elegantní upjatosti Sandry a vulgárního temperamentu Melissy na plátně poměrně dobře funguje.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací