Dumbo (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 3. 2019 ()

Synopse: Majitel cirkusu Max Medici (Danny DeVito) pověřuje bývalou hvězdu Holta Farriera (Colin Farrell) a jeho děti Milly (Nico Parker) a Joe (Finley Hobbins), aby se starali o novorozeného slona, jehož nadměrné uši jsou k smíchu publiku ve slávě upadajícím cirkuse. Ale poté, co se zjistí, že Dumbo umí létat, zažívá cirkus neuvěřitelný návrat. Zároveň se o Dumba velmi zajímá podnikatel V.A. Vandevere (Michael Keaton), který angažuje „podivného tlustokožce“ pro svůj nejnovější zábavní podnik Dreamland. Dumbo stoupá na vrchol slávy díky společným vystoupením s okouzlující a okázalou královnou vzduchu Colette Marchantovou (Eva Green). Záhy však Holt Farrier zjišťuje, že pod nablýskaným povrchem zábavního podniku Dreamland, se skrývá nejedno temné tajemství.

Tímto snímkem Disney dál rozšiřuje řadu hraných filmů s oblíbeným klasickým příběhem, kde být jiný, než ostatní je vlastně výhodou a darem, který ctí silná rodinná pouta a kde sny létají.

Recenze:
Tim Burton přináší do kin remake Disneyho animované pohádky z roku 1941, tentokrát náležitě vyšperkovaný digitální technologií. Holt Farrier (Colin Farrell) se vrací z 1. světové války. Ztratil milovanou ženu, levou paži a pouto s dětmi (Nico Parker, Finley Hobbins). Jejich domovem je cirkus vedený Maxem Medicim (Danny DeVito), který se snaží udržet svůj podnik nad vodou, k tomu by ale potřeboval jedinečné číslo. Vykrmená mořská panna nebo silák, který ještě musí bokem dělat účetnictví i marketing, diváky moc netáhnou. To vše ale změní narození Dumba, slůněte s obříma ušima, které umí něco neuvěřitelného – létat.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací