Dunkerk (2017)

Film

dunkerk_2017_prvni_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 20. 7. 2017 ()Oficiální synopse:
Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940. Ve filmu se objeví herecké hvězdy Tom Hardy, Cillian Murphy či Kenneth Branagh.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:


Trailer 1:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
dunkerk_2017_prvni_plakat

Dunkerk vypráví skutečné události, které se odehrály mezi 26. květnem a 4. červnem 1940 na stejnojmenném místě. Právě zuří druhá světová válka a statisíce britských vojáků uvízly pod německým obklíčením na francouzském pobřeží. Na svoji rodnou zemi mohou dohlédnout pouhým okem, je hned naproti, a přesto tak daleko. Ve stejné chvíli se v oblacích odehrává souboj na život a na smrt, britské letky se snaží srazit nepřátele, kteří usilovně bombardují jejich vojáky a znemožňují jim tak návrat domů. V tu samou dobu dostávají signál britští civilisté, vyplouvají ve svých loďkách na širé moře, směr Francie, je čas zachránit své muže. Když se nemůžou dostat domů, tak přijede domov za nimi.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací