Duran (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 1. 2022 ()

Synopse: Padesátník Duran dostane v práci výpověď. Bez jeho příjmu nemají s manželkou dost, aby si udrželi svůj dosavadní životní standard. Východisko ze svízelné situace se pokusí najít v návratu do své rodné horské vsi Lukomir, kde chce přebudovat rozpadlou stodolu na dům. Lukomiru ale vládne velitel z nedávné války, kterému nikdo neřekne jinak než Generál. Naneštěstí si jej Duran hned po příjezdu znepřátelí a jeho sen dostává první trhliny. Duranovo jméno ale pochází ze slova "durati", což se dá volně přeložit jako trpělivě postupovat k cíli.

Recenze:
Chcete vidět, jaký je vesnický život na Balkánu? Přesně to vám osvětlí semi-biografické drama Duran. To vypráví příběh o stejnojmenném muži, Duranovi, kterého už od dětství pronásledují zvláštní sny. Vše začíná, když jednoho dne Duran ztratí práci. Záhy si snaží najít nový způsob obživy, prodává staré auto, kupuje malý náklaďák, se kterým převáží zboží klientům svého nového šéfa a kamarády Luky. Situace se však mění, když si rozhodne postavit dům a na obzoru se objeví bývalý generál se zlými úmysly.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací