Fakjů pane učiteli (2013)

fakju_pane_uciteli_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 28. 8. 2014 ()

Synopse: Zeki Müller nemá na vybranou. Někdo totiž postavil školní tělocvičnu přímo nad jeho „úsporami“. Tedy nad místem se zakopanými ukradenými penězi, které tam pro něj ukryla jeho přítelkyně. A tak, aby se po propuštění z basy dostal ke své kořisti, musí se vydávat za suplujícího učitele na Götheho gymnáziu, čímž vznikne už tak sužovanému vzdělávacímu systému další problém, protože od toho okamžiku zaměstnává nejbláznivějšího učitele všech dob. V noci se Zeki snaží tajně prokopat ke své uloupené kořisti a během dne používá sice drastické, ale účinné metody, aby zkrotil neukázněné teenagery ve třídě 10. B. Jeho upjatá, korektní kolegyně, učitelka Lisi Schnabelstedtová (Karoline Herfurthová), sice odsuzuje jeho neortodoxní pedagogické metody, ale nemůže si pomoct a do nového „kolegy” se zamiluje. Dokonce mu pomůže vykopat něco cennějšího než je hotovost – zbytky jeho vlastní morální integrity. Komedii Fakjů pane učiteli se v německých kinech smálo už více než 6 milionů diváků a díky tomu zaznamenala rekordní úspěch. A to i díky skvělým hereckým výkonům hlavní kantorské dvojice; Zekiho hraje Elyas M’Barek, kterého už jsme mohli vidět v komedii Turečtina pro začátečníky a do učitelky Lisi se převtělila Karoline Herfurthová, jež zahájila svou kariéru v populárním filmu Holky to chtěj taky.

Recenze:
Než se ale dopracujeme k předvídatelnému konci, čeká nás náročná cesta. Na Götheho gymnáziu a především ve třídě 10B jde totiž doslova o zdraví a slabší jedinci tento tlak nejsou schopni vydržet. Zeki má spoustu vlastností, ale slabost mezi ně rozhodně nepatří. Nakráčí si to do školy s rebelskou jiskrou v oku, cigaretou v puse a nezbytnou alkoholovou posilou v krabičce od mléka. Jeho chování ovšem není pouze neomalené, ale chvílemi až trochu „hovadské“. Jedna věc jsou drsné praktiky, bez kterých divokou zvěř nelze zkrotit a něco jiného například opilecké eskapády na školních záchodcích. Díky uhrančivému pohledu M’Bareka „panu učiteli“ projdou i mnohé přešlapy přes čáru. Do práce se mu bude motat jeho upjatá kolegyně, kterou si zahrála Karoline Herfurth. Tuto nazrzlou Němku si budete určitě pamatovat z teenegerských komedií Holky to chtěj taky. Kouzelná je i prací poznamenaná ředitelka (Katja Riemann).

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací