Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

frankenweenie_domaci_mazlicek_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 3. 1. 2013 ()

Synopse: Frankenweenie: Domácí mazlíčekje dojemným příběhem chlapce a jeho psa. Když mladý Victor nečekaně přijde o svého milovaného psa Sparkyho, povolá na pomoc vědu a svého nejlepšího přítele přivede znovu k životu – jen s několika drobnými změnami. Snaží se svůj výtvor ukrývat, ale když se Sparkymu podaří uniknout, zjistí Victorovi spolužáci, učitelé i ostatní obyvatelé města, že znovuzrození může mít příšerné následky.

Když Tim Burton poprvé přišel s nápadem na snímek Frankenweenie, představoval si ho jako celovečerní loutkový film. Z finančních důvodů ho ale nakonec pro společnost Disney v roce 1984 natočil v podobě krátkého hraného filmu. Tehdy také vytvořil náčrtky podoby všech jeho postav.

Při tvorbě tohoto loutkového celovečerního filmu své původní náčrtky uplatnil a v případě postav, které se v příběhu původně neobjevovaly, je doplnil zcela novými. Celá řada postav je vytvořena na základě podoby a chování postav klasických hororových snímků z třicátých let a na tyto filmy odkazuje také řada jmen těchto postav.

Recenze:
Stačí to, abych prohlásil kreslenou parodii za krach? Ve skutečnosti vůbec ne. Díky masovým odkazům na Frankensteina a celou řadu dalších děsivých snímků spojuje nostalgii fajnšmekrů s veselou rozpustilostí. Začíná to jako autentický příběh chlapce s milovaným psíkem a umě pak k tomu přibude chaos v podobě nezapomenutelných postav Victorových spolužáků. Nenajdeme dějovou komplexnost, zato náladu si určitě trochu vylepšíme. Za jednu návštěvu kina to celkem stojí.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací