Sbohem Kryštůfku Robine (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: DVD 14. 2. 2018 ()

Synopse: Půvabný a dojemný snímek, který natočil režisér Simon Curtis a scenáristé Frank Cottrell Boyce a Simon Vaughan, přináší vzácný pohled na vztah milovaného dětského autora A. A. Milnea (Domhnall Gleeson) a jeho syna Christophera Robina (Will Tilston). Na konci první světové války se Milne nechal inspirovat hračkami, s nimiž si hrával jeho syn, aby stvořil kouzelný svět Medvídka Pú — který mu zajistil okamžitou a neutuchající slávu. Mezinárodní úspěch knih ale nepřinesl příliš štěstí jejich autorovi, jeho synovi ani manželce Daphne (Margot Robbie).

Recenze:
Do idylického domku na anglickém venkově přijíždí zachmuřená pošťačka. Tušíme, že se přihodilo něco zlého. Píše se rok 1941 a rodiny britských vojáků netrpělivě očekávají každou zprávu o svých synech a manželech, ale zároveň doufají, že to vždy budou zprávy pozitivní. Alan A. Milne (Domhnall Gleeson) sám bojoval v první světové válce a byl jí dlouho poznamenaný. Jen těžko se smiřuje s tím, že právě svými skutky možná vyhnal jediného syna zemřít na bojiště… Ale pojďme se podívat na začátek příběhu o vzniku knihy, která udělala mnoho dětských životů krásnější, přičemž jedno dětství úplně zničila.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací