Gympl (2007)

gympl_2007_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 27. 9. 2007 ()

Synopse: Komedie o studentech, učitelích, rodičích a graffiti

Pedantický fyzikář (Milan Šteindler), strnulý češtinář (Jiří Schmitzer), jalový tělocvikář (Martin Zbrožek), ekologický učitel výtvarky (Tomáš Matonoha), mondénní ředitelka školy (Eva Holubová) a další kantoři dle svých představ formují nebohé studenty na poněkud zkostnatělém gymnáziu. A tak málokoho studium opravdu baví a zajímá.

Petr (Tomáš Vorel jr.) a Michal (Jiří Mádl) do školy raději nechodí a když tam náhodou zavítají, tak celé hodiny prospí, neboť po nocích malují graffiti. To je to jediné, co je kromě holek skutečně baví. Nebezpečné výpravy na střechy domů, ilegální pronikání do útrob metra, dramatické lezení na komín… Napětí, riziko dopadení a honičky s policií jsou opravdové, zábavné i kruté. A tak není divu, že se jejich bezradní rodiče (Zuzana Bydžovská, Tomáš Hanák, Jan Kraus, Ivana Chýlková) věčně stresují a občas se v zájmu dostudování svých nezvedených potomků spojí s profesory.

Recenze:
Pokud by měl být tento film Tomáše Vorla staršího chápán jako sociologická sonda do života dnešní mládeže, zřejmě by z toho generaci jejích rodičů dobře nebylo. Řada věcí tu je sice oproti skutečnosti nadsazena, jedno je ale zřejmé, doba se změnila! Také na gymnáziích, která byla kdysi určena především pro elitní studenty, dnes získávají znalosti hlavně mladí lidé, kteří často o nějaké vzdělávání ani příliš nestojí. Zajímají je totiž jiné věci.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací