Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 9. 2008 ()

Synopse: Nejproblematičtějšího zaměstnance přísně tajného Úřadu pro paranormální výzkum a obranu tentokrát čeká opravdu náročný úkol. Syn vládce podsvětí, princ Nuada, totiž porušil křehké příměří, které panovalo mezi lidmi a jeho říší, čímž nastartoval příslovečné peklo na Zemi. A má být ještě hůř – Nuada se snaží zkompletovat sbírku artefaktů, jež mu mají pomoci oživit Zlatou armádu, nezničitelná mostra, která za pár minut udělají z lidstva ohrožený druh. Aby toho nebylo málo, Hellboye rozptyluje i lehce italská domácnost, kterou má se svou Liz. Tváří v tvář ohrožení světa musí jít rodina stranou, a tak se zaměstnanci nejtajnějšího ze všech tajných úřadů vypraví do tábora nepřítele, aby zastavili Zlo, ještě než se stačí vyvalit na Zem. Vy se vydáte s nimi, a protože vás povede režisér s nedozírnou výtvarnou fantazií, připravte se, že uvidíte, co jste asi ještě neviděli.

Recenze:
A tentokráte musí porazit celou Zlatou armádu. Tu má v plánu povolat princ Nuada. K tomu však potřebuje korunu a její poslední část má jeho sestra princenza Nuala. Ta se spojí s Hellboyem a jeho partou, která nyní kromě Aba Sapiena a Liz čítá i plynového Johanna Krausse. Společně se pak snaží zastavit prince Nuadu a překazit mu vzkříšení bájné neporazitelné armády.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací