Hobit: Bitva pěti armád (2014)

Film

hobit_bitva_peti_armad_poster2

Režie:


Premiéra v ČR: 11. 12. 2014 ()Oficiální synopse:
„Hobit: Bitva pěti armád“ uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět svou vlast, nechtěně vypustili do světa smrtící sílu. Rozzuřený Šmak dští svůj spalující hněv na bezbranné muže, ženy a děti v Jezerním městě. Thorinova posedlost hromaděním znovu nabytého pokladu, kterému i přes Bilbovu snahu obětuje přátelství i čest, dožene Hobita k zoufalému a nebezpečnému rozhodnutí. Ale ještě větší nebezpečí je čeká. Sauron, o jehož krocích nikdo kromě čaroděje Gandalfa nic netuší, tajně vyslal obrovskou armádu Skřetů, aby zaútočila na Osamělou horu. S tím, jak se stahují mračna stupňujícího se konfliktu, jsou Trpaslíci, Elfové a Lidé postaveni před volbu, zda se sjednotí či budou zničeni. Budoucnost Středozemě visí na vlásku a v epické bitvě pěti armád bojuje Bilbo o život svůj i svých přátel.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:


Trailer 1:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
hobit_bitva_peti_armad_poster2

Zoufalý dav by si rád vzal něco z trpasličího zlata, jak mu to bylo přislíbeno. Bohužel, válečník Thorin Pavéza (Richard Armitage) propadl získanému bohatství svých předků a dělit se nehodlá. Je to silný charakterový obrat, nádherně obracející naše očekávání od heroického příběhu. Armitage byl ve svém živlu o něco víc jako zahořklý bojovník, ovšem paranoidní chamtivec má do sebe mnohem víc, krom toho i předznamenává touhu po moci Sauronova prstenu.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací