Hra (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 31. 10. 2019 ()

Synopse: Svět Petra (Jiří Mádl), mladého ředitele oblastního divadla, se začne rozpadat poté, co se rozhodne zrealizovat svůj sen, ambiciózní adaptaci Euripidova klasického dramatu o Faidře. Během zkoušek přijde o dva hlavní protagonisty a město mu vyhrožuje krácením rozpočtu kvůli politickému obsahu jeho adaptace. Petr se zamiluje do hlavní herečky Karolíny (Elizaveta Maximová). Napětí doma se stupňuje. Petr se rodinného života příliš neúčastní ani jako manžel, ani jako otec. Krátce před premiérou ho obě ženy opouští. Jeho žena (Marika Šoposká) už toho má dost a Karolína prostě zmizí. Petr se na poslední chvíli snaží zachránit své dílo, ale hra je fiasko. Zničený začne lepit dohromady střípky svého rozbitého života. Ale není na to už pozdě?

Recenze:
Chilský režisér točí na zasněženém Kladně film, ve kterém hrají čeští herci, kterým nerozumí, oni nerozumí jemu, a jeden z představitelů dokonce také režíruje. To samo by mohlo být zápletkou zajímavého filmu (a nejspíš i lepšího, než je nakonec tento). Ale nikoli, je to jen popis toho, jak nejspíš probíhalo natáčení Hry.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací