Na hraně zítřka (2014)

na_hrane_zitrka_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 5. 6. 2014 ()

Synopse: Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za sebou miliony lidských obětí. Žádná armáda na světě se nevyrovná rychlosti, brutalitě a zdánlivé předvídavosti vyzbrojených mimických bojovníků a jejich velitelům s telepatickými schopnostmi. Nyní však armády celého světa spojily své síly a vzepjaly se k poslednímu útoku proti mimozemským hordám. Jsou si vědomi, že je to jejich poslední šance.

Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise), který nikdy nebyl v žádné bitvě, je bez cirátů degradován a s nulovým výcvikem a mizernou výzbrojí poslán splnit úkol, který není ničím jiným než sebevražednou misí. Během několika minut je zabit, předtím se mu však podaří zneškodnit Alphu. Ač se to zdá nemožné, procitne opět na začátku toho samého pekelného dne a je nucen znovu bojovat a zemřít... a tak stále dokola. Přímý fyzický kontakt s mimozemšťanem způsobil, že se dostal do časové smyčky a je tak odsouzen prožívat nelítostnou bitvu znovu a znovu.

S každým dalším pokusem se však zvyšuje jeho odolnost a pohotovost a své rostoucí schopnosti dokáže v boji s Mimiky lépe využívat. Po jeho boku bojuje členka speciálních jednotek Rita Vrataski (Emily Blunt), která zlikvidovala víc Mimiků než kterýkoliv jiný bojovník na Zemi. Každá další bitva je pro Cage a Ritu příležitostí najít způsob, jak mimozemské vetřelce porazit a Zemi zachránit.

Recenze:
Podplukovník Bill Cage (Tom Cruise) má dokonalý projev, který dokáže motivovat miliony lidí téměř k čemukoliv. Ovšem jeho vyřídilka nezmění nic na faktu, že je srab, který nesnáší pohled na krev. Když se jeho nadřízení rozhodnou poslat ho do bitvy, není dvakrát nadšen a snaží se vykroutit, co mu síly stačí. To se mu bohužel/bohudík nepodaří a my tak můžeme sledovat nezkušeného vojáka v boji s mimozemským nepřítelem, a to znovu, znovu a znovu. Řízením osudu se Cage ocitá v časové smyčce a je jedinou šancí, jak vyhrát válku a zachránit Zemi.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací