Pacific Rim – Útok na Zemi: Strašlivé skutečnosti o patnáctiminutové ukázce

Zbavily mne ukázky maličkých pochybností o gigantech?

 

 

Jak někteří mohou tušit z našeho preview, přinejmenším já se nemohu dočkat, až  se v kinosálech otevře brána do „Antversa“ a z něho na Zemi zaútočí bestie, každá sama o sobě představující koncentraci minimálně pěti masivních přírodních katastrof. A najednou jsem mohl okusit čtvrthodinovou ochutnávku Pacific Rim – Útok na Zemi… Váhat jsem nemohl a rozhodně jsem taky později nelitoval.

Režisér Guillermo del Toro s úplně vážnou tváři poskytl základní lekci „Pacific Rim pro trouby“ a navnadil nás všechny na ukázky, z nichž hodně záběrů jsme již mohli vidět v trailerech. Nyní jsme k tomu dostali mnohem a mnohem jasnější kontext. O tom, jak s prvním netvorem bylo třeba těžce zápasit celé dny a jak nástup obřích robotů – Jaegerů – na chvíli změnil příšery Kaiju ve zdroj zábavy, nikoliv strachu. Možná, že se o nich začaly i natáčet připitomělé animáky pro děti…  Však on lidstvo smích přešel. Jak z prvotních útoků, tak nové ofenzívy Kaiju jsme viděli snahu o pompézní velkolepost i zájem o pocity běžných jednotlivců a společnosti.

Druhá scéna s již konkrétnějším dějem zobrazila mezinárodní týmy jaegerských pilotů, kteří musejí dát dohromady dvojice schopnou ovládat obě hemisféry robota. Takže je třeba zůstat chladným profesionálem jako Raleigh Becket (Charlie Hunnam) a neztratit se ve vzpomínkách na to, jak ve vašem dětství pustošila Godzilla město. Takovou chybu udělá Mako Mori (Rinko Kikuči) a ohrozí tak okolí a celé lidstvo, hanba jí…

Poslední epizoda se sice odehrávala v Hongkongu, ovšem tlustý ještěr vypadal, jako by chtěl vyzkoušet vyzvat někoho na sumo. Protivník by se, vyjma svých rozměrů, mohl od něj těžko víc lišit. Za pomocí těžkých pěstí, mocných střel a v okolí rozsazených artefaktů (a to včetně celých lodí) dostala příšera nakonec „do tlamy“. Konec celé války byl ve filmu zatím v nedohlednu. Jisté bylo, že její bitvy se mohou dostat i na zemskou oběžnou dráhu… Vzhledem k potenciálně chystanému sequelu si lze představit nerozhodný výsledek i na samotném konci vzrušujícího děje.

Neměl jsem 3D brýle a z některých Kaiju jsem spatřil jenom ocas… ALE CHCI VIĎĚT VÍC, PRO KRISTAPÁNA!!!!!

Premiéra filmu je naplánovaná na 11. července 2013

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací