Úžasňákovi 2 (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 8. 2018 ()

Synopse: Ve filmu Úžasňákovi 2 se vrací oblíbená rodina superhrdinů. Avšak tentokrát je hlavní hvězdou Helen, zatímco Bob zůstal v domácnosti a pomáhá Violet a Dashovi zvládat každodenní nástrahy „normálního“ života. Pro všechny je to těžká změna, a těžší je o to víc, že si nikdo z rodiny neuvědomuje superschopnosti malého Jack-Jacka. Když se objeví nový padouch, který se chystá uskutečnit ďábelsky geniální plán, tak rodina a Mražoun musí najít způsob, jak se dát zase dohromady a spojit síly – což se lehko řekne a těžko udělá, i když jsou všichni doslova úžasní.

PŘEDFILM Bao
V krátkém animovaném filmu BAO od studií Disney a Pixar dostane stárnoucí čínská maminka, které už dávno děti vyletěly z hnízda, druhou šanci prožít mateřství, když ožije jeden z jejích knedlíčků jako malý veselý chlapeček. Maminka nový uzlíček štěstí uvítá s nadšením, ale knedlík začne rychle růst a maminka dojde k hořkosladkému poznání, že nic nezůstane malé a roztomilé navěky. Krátký film od Pixar Animation Studios a režisérky Domee Shi mapuje radosti a strasti rodičovství pohledem barvité, štědré a chuťově výrazné čínské komunity v Kanadě.

Recenze:
A s nimi se vrátil i režisér a scenárista Brad Bird. Zajímavou poznámkou může být, že je toto vůbec poprvé v historii studia Pixar, kdy stejný člověk vytvořil první díl i pokračování. A je to znát. Je vidět, že Bird na své postavy nahlíží s láskou, záleží mu na nich a na jejich vývoji a důkladně se každé z nich věnuje. Právě tento Birdův vztah k jeho postávám i příběhu je cítit z celkového výsledku, kterým je příjemná podívaná pro celou rodinu. Úžasňákovi zkrátka baví, dojímají, dávají poučné přednášky o rodině, politice i jiných tématech, mají spád, kvalitního záporáka (i když Syndrome z jedničky je o něco lepší) i zápletku, za kterou by se nemusela stydět ani taková marvelovka.

(photo&video: )

Video
Trailer 1:


Teaser:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací