Insidious 2 (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 11. 2013 ()

Synopse: V roce 1986 trápí malého Joshe Lamberta vidiny podivné staré ženy. Jeho matka Lorraine přivolá na pomoc experta na paranormální jevy Carla, který požádá o pomoc svou spolupracovnici Elise. Ta Joshe zhypnotizuje a i přes jeho varování se pokouší najít zdroj podivných jevů. V komoře v ložnici je ale čímsi nebo kýmsi napadena. Elise Joshově matce oznámí, že její syn má pozoruhodnou vlastnost astrální projekce, kterou se ale kdosi pokouší zneužít. Všichni tři dospělí se shodnou na tom, že bude nejlepší, když nechají Joshe na jeho schopnosti zapomenout. O 25 let později je Elise v Joshově domě za tajuplných okolností zavražděna a nyní dospělý Josh je hlavním podezřelým. Ten se se svými dětmi a manželkou Renai stěhuje dočasně k Lorraine. I v jejím domě se ale začínají dít podivné věci, tajemná stařena se znovu vrací a obyvatelé domu se ocitají ve smrtelném nebezpečí.

Recenze:
Jak už jsem naznačila, horor i tentokrát pracuje se stejnou tématikou, kterou ještě prohlubuje a zapojuje do centra dění více postav. Ale nebojte, nečeká nás to stejné, jen s nálepkou s číslem dvě. Štědřejší finance a bezesporu i bohatší zkušenosti Jamese Wana mají za důsledek to, že atmosféra je hutnější než ta, kterou jsme se prodírali minule. K celkově povedenému dojmu přispívají i lokace, kde se natáčelo. Například nemocnice Linda Vista Community Hospital ve čtvrti Boyle Heights, jež byla otevřena ve dvacátých letech minulého století je zvráceným způsobem velmi půvabná. Dokonce se o ní říká, že v ní skutečně straší. I přes všechna tato pozitiva se bohužel musíme potýkat s kostrbatějšími dialogy a několika nelogičnostmi.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací