Ivan je jen jeden (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 12. 2020 ()

Synopse: Adaptace cenami ověnčené knihy o velmi zvláštní gorile, film Ivan je jen jeden z produkce studia Disney je nezapomenutelným příběhem o kráse přátelství, síle vizualizace a důležitosti místa, které nazýváme domovem. Ivan je gorila se stříbrným hřbetem, vážící téměř 200 kilogramů, která žije v obchodním domě na předměstí se slonicí Stellou, psem Bobem a mnoha dalšími zvířaty. Vzpomíná si na pár věcí z džungle, kde byl zajat, ale příchod slůněte jménem Ruby se dotkne jeho nejhlubšího nitra. Ruby byla nedávno oddělena od své rodiny ve volné přírodě, díky čemuž Ivan začne pochybovat o svém životě, o svém původu i o tom, kde chce vlastně být.

Recenze:
Propojení skutečného světa a lidských hrdinů s těmi zvířecími, kterým trošku dopomohou speciální efekty, diváky asi nikdy neomrzí. Hlavní hrdina Ivan strávil téměř celý život v cirkuse v obchodním domě. Vystupuje jako hrozivá gorila, i když je ve skutečnosti pohodář. Chápe ovšem, co vyžaduje show a přináší divákům zábavu. Zvířata jsou tu různorodá, od králíka po slonici, stejně tak s různými vztahy s lidmi. Co mají ovšem společného je, že k sobě nemají partnera stejného živočišného druhu, a samozřejmě jejich domov má daleko k životu na svobodě.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací