Já, Daniel Blake (2016)

ja_daniel_blake_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 2. 2. 2017 ()

Synopse: „Kolik nezájmu unese lidské srdce?”

Sociálně apelativní, až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky.

Sociálně apelativní a v současnosti až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea z Newcastlu, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím kolotoči žádostí o podpůrné státní dávky. Zatímco se snaží prokousat absurdními byrokratickými procesy, potkává svobodnou matku Katie a její dvě děti. Neúplná rodina má jedinou šanci, jak uniknout jednopokojáku na bezdomovecké ubytovně – přijmout byt v neznámém městě 300 mil daleko. Daniel a Katie se každý po svém snaží vypořádat s příkořími systému a přitom neztratit zbytky důstojnosti.

Recenze:
Truhlář Daniel Blake (Dave Johns) prodělal těžký infarkt a doktorka mu přikázala klid, i když by se vrátil rád do zaměstnání. Považuje se za poctivého a pracovitého člověka, kterého po smrti milované ženy Molly doma žádná zábava nečeká. Dny vyplňuje posloucháním BBC Radio 4, vyřezáváním dřevěných výrobků a hašteřením se s dvojicí mladých sousedů. Jenže mu jeden posudek jedné „zdravotnické odbornice“ znemožňuje dosáhnout na řádnou sociální podporu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací