Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 27. 12. 2012 ()

Synopse: Právo má své meze. On nemá žádné.

Jack Reacher (Tom Cruise) je jako duch. Bývalého vojenského vyšetřovatele najdete jen tehdy, kdy chce on sám být nalezen. Objevuje se u případů, které potvrzují, že spravedlnost je slepá, a pro jejich vyřešení neváhá ignorovat zákony své země. Drsný hrdina z bestsellerů spisovatele Lee Childa konečně vstoupil na plátna kin, s odhodláním stvořit stejně silnou a kvalitní akční ságu, jakou se před lety stal jiný původem literární hrdina, Jason Bourne.

Život pěti lidí, které osud přivedl ve stejný čas na stejné místo, ukončí šest kulek vypálených odstřelovačem. Takový masakr si od policie vyžádá nadstandardní nasazení, které brzy korunuje dopadení pachatele. Bývalý elitní voják nemá pod tíhou důkazů sebemenší šanci, přesto tváří v tvář vyšetřovatelům zarytě mlčí. Ti z něj dostanou jedinou větu: „Sežeňte Jacka Reachera.“ S jeho příchodem se z naprosto jasného případu stává výbušná kauza opředená mnoha záhadami, jejíž rozuzlení může stát život řadu lidí, Jacka Reachera nevyjímaje. Jenže ten si na drsňáka jenom nehraje a kvůli pravdě je ochoten hodně vydržet.

Recenze:
Zásluhou Christophera McQuarriho na režisérské židli i za scénáristickým stolem a herců je i v této méně zajímavé fázi snímek ohromnou zábavou. Cruise svému vyšetřovateli nemůže propůjčit jedinečného ducha, tak mu to vynahradí seriózním projevem na jedné straně a uvěřitelným hněvem proti zlotřilcům na druhé. Vážnou ženskou postavu Helen Rodin předvede Rosamund Pike a zvláštním způsobem se jakožto záporák ukáže Werner Herzog - stylem možná připomínajícím přehrávání, jenž je ovšem víc zdrojem určitého pobavení a to ne ke svojí škodě. Vizuálně i vypravěčsky mezi sebou nalézají soulad akce, občasný humor a v souvislostech s oběťmi zločinu také emoce.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací