Jak básníci čekají na zázrak (2016)

jak_basnici_cekaji_na_zazrak_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 14. 4. 2016 ()

Synopse: aneb Jak básníci vstupují do dospělosti.

Po 12ti letech se na plátna kin vracejí legendární filmoví Básníci. O čem je jejich šestý příběh? O dozrávání…

Štěpán, Kendy a Karas zůstali i po dvanácti letech sami sebou. Jsou to nerozluční kamarádi s nevyčerpatelným smyslem pro humor i schopností sebeironie, i když už s lehkým nádechem skepse. V něčem jsou však jiní. Dospívají, ale svým typicky básnickým stylem. Je jim padesát a cítí, že by měli dát svým životům nějaký řád a splnit si svoje touhy a přání. A jak je známo, zázrakům je třeba pomáhat!

Kendy už má plné zuby reklam a jako buldok jde za svým snem o natočení celovečerního filmu. Karas se rozhodl hýčkat své vysněné auto Blue dream již pouze virtuálně. Více ho zajímá pohledná učitelka Drábková. Štěpán dělá zástupce primáře v nemocnici, kde urputně válčí s neústupnou ředitelkou. Tou není nikdo jiný než Vendulka Utěšitelka!

Štěpánovou největší starostí je však jeho třináctiletý syn Junior, kterého po smrti Aničky-Zrzečky vychovává sám. Tedy samozřejmě za vydatné pomoci strejdů Karase a Kendyho.

Na lásku a psaní básniček už Štěpán rozhodně nemá čas ani věk. Nebo ano?

Komedie Jak básníci čekají na zázrak opět přináší obyčejné lidské příběhy, milý humor a potěší skvělými dialogy z pera scenáristy Ladislava Pecháčka. Samozřejmě nechybí nezaměnitelná režijní poetika Dušana Kleina, písničky Jaroslava Uhlíře i kreslené pasáže Adolfa Borna. Oblíbení herci se vracejí v téměř celé sestavě: Pavel Kříž, David Matásek, Josef Somr, Eva Jeníčková, Pavel Zedníček, Lukáš Vaculík a další, i nové tváře.

Recenze:
Scenárista Ladislav Pecháček se po dvanácti letech již tradičně dal dohromady s režisérem Dušanem Kleinem a vytvořil svět básníků, kterým už sice není osmnáct, ale neztratili naději ani elán do života. Hlavní aktér Štěpán Šafránek (Pavel Kříž) se vyrovnává se smrtí manželky. Zároveň se snaží s pomocí „strejdů“, věrných kamarádů Kendyho (David Matásek) a Karase (Lukáš Vaculík), vychovat nadprůměrně inteligentního syna Štěpána Juniora (Filip Antonio). Jelikož Štěpán nestíhá schůzky u upjaté Juniorovy třídní učitelky (Nela Boudová) a ani nezvládá uvařit nic jiného, než vajíčka na různé způsoby, dojde jeho okolí, že mu musí najít novou lásku.

(photo&video: )

Video
Teaser:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací