Jako sen (2012)

jako_sen_2012_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 4. Festival Íránských filmů ()

Synopse: Mladá svobodná dívka, z níž vlezlí sousedé nespouštějí oči, se topí v dluzích, které se zoufale snaží splácet. Půjčuje si, kde se dá. Do patové situace ji pak dostává muž bez skrupulí, jenž jí nabídne nekonvenční cestu jak problém vyřešit. V tu chvíli, na chladné zimní ulici Teheránu, nabere dívčin život náhlý obrat.

Recenze:
Melancholický příběh režiséra Mahmúda Ghaffárího vypráví o dívce, Roye, která se snaží vyřešit své finanční potíže kolotočem půjček a splátek, ve kterých se divák ze začátku lehce ztratí. Dívka bydlí na internátě, kde jsou stanovena přísná pravidla, a tak se alespoň prostřednictvím filmového plátna můžeme podívat, jak tam „probíhá“ život. Zlehka také nahlédneme do běžného dne a tradic íránské společnosti, avšak nutno říci, že snímek zasáhne i do těch horších zákoutí, o kterých se normálně „nemluví“.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací