Jidáš a černý mesiáš (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 12. 2. 2021 ()

Synopse: Příběh z napjatého sklonku 60. let minulého století, kdy ve Spojených státech vrcholila hnutí za občanská práva a v čele FBI stál radikální J. Edgar Hoover (Martin Sheen). Informátor FBI William O'Neal (LaKeith Stanfield) se infiltruje do illinoiské pobočky Strany černých panterů, aby sledoval jejich charismatického vůdce Freda Hamptona (Daniel Kaluuya). Obratný O'Neal snadno manipuluje svými kolegy i těmi, pro které pracuje, zejména se zvláštním agentem Royem Mitchellem (Jesse Plemons). Hampton posílí svůj politický vliv, když se zamiluje do revolucionářky Debory Johnsonové (Dominique Fishback). V O'Nealově rozervané duši mezitím zuří morální boj. Měl by se postavit na stranu dobra, nebo má Černé pantery za každou cenu zničit, jak to požaduje sám ředitel FBI J. Edgar Hoover?

Recenze:
Všichni bezesporu víme, nebo aspoň tušíme, kdo byli Černí panteři (Black Panther). Toto hnutí otřásalo Spojenými státy v jeho nejkritičtější době, v 60. letech, kdy se ještě řešily různé rasové problémy. Zabývaly se jím snímky od Forresta Gumpa až po BlackKklansman, a nyní tu máme další přírůstek. Jidáš a černý mesiáš se zaměřují na skutečný příběh, ve kterém Bill O’Neal infiltruje toto hnutí pod vedení FBI za účelem dostat se k Fredu Hamptonovi, vůdci této extremistické strany.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací