Julie a Julia (2009)

Režie:
Premiéra v ČR: 1. 10. 2009 ()

Synopse: Co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens Julie Powell jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky "Mastering The Art Of Frech Cooking", kterou v roce 1961 napsala Julia Child? Nakoupí spoustu másla, na internetu rozjede blog s názvem Julie/Julia project a dá se do práce. A co když se podle tohohle příběhu rozhodne natočit film Nora Ephron (KDYŽ HARRY POTKAL SALLY, SAMOTÁŘ V SEATTLU)? Napíše scénář, do hlavních rolí obsadí Meryl Streep a Amy Adams a pustí se do práce.

Recenze:
Film má spád a je vtipný od začátku do konce. Jen mě trochu zamrzel postoj jedné z žen k druhé, který zazněl k závěru filmu. Tvůrci tuto “nepříjemnost” nemohli ovlivnit, protože se jedná o film podle skutečné události. Ale do velice optimistického díla se tento okamžik vůbec nehodil a působí v něm jako trn v oku. Ale i tak pozitivum na Vás z plátna doslova křičí. Což je možná jediné negativum, které někteří nemusí na filmu zkousnout – jeho sladkost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací