Kapitál (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 10. 2013 ()

Synopse: Politický thriller Kapitál nás zavádí do prostředí nejvyšších finančních kruhů v době světové finanční krize. Vypráví příběh o nezastavitelném vzestupu Marca Tourneuila (Gad Elmaleh), poníženého sluhy Kapitálu, který se stane jeho nezpochybnitelným pánem.

Jako nový ředitel největší evropské banky Phenix dokáže Marc překonat všechna úskalí vysoké finanční politiky – nutné propouštění, násilný pokus o převzetí ze strany amerických klientů i intriky svých kolegů a podřízených. Jakou ale člověk musí za takové vítězství zaplatit cenu?

Odvěký příběh o vlivu moci a peněz na člověka v režii francouzského buřiče Costy-Gavrase.

Recenze:
Ideologie snímku není podávána tak, aby se z ní udělalo špatně všem kromě krajní levice, i když ke konci přechází v otevřené poučování, částečně doprovázené francouzským anti-americkým šovinismem. Kapitál dokázal stejně stokrát lépe rozebrat jedno z témat, jehož se loni z druhého konce tak nešťastně chopilo Cosmopolis.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací