Karel, já a ty (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 11. 2019 ()

Synopse: Uvěřitelný film o pauze v manželství, stálosti vztahů, empatii a mnoha dalších věcech. Inteligentní, přemýšlivá, jemná komedie s Jenovéfou Bokovou v hlavní roli. Saša (Jenovéfa Boková) cítí, že se její vztah s manželem Karlem (Miloslav König) vyčerpal, a tak od něj na čas odchází. Nachází chvilkový azyl u Dušana (Miroslav Faderholz), starého známého, který jim kdysi hrál na svatbě. Oba se snaží zorientovat ve svých vztazích a vzájemně jsou si v tomto tápání oporou. Celovečerní debut Bohdana Karáska klade důraz na přirozenost dialogů i hereckých výkonů. S neokázalou elegancí a subtilním humorem představuje svět třicátníků, kteří hledají, nacházejí a někdy i ztrácejí přátele i životní partnery.

Recenze:
Snímek, který bude pro cynika amatérský a pro romantika “od srdíčka”. Zajímá něco takového českého diváka? Doufejme, že ano. Setkáváme se se Sašou (Jenovéfa Boková) a Karlem (Miloslav König), mladými manžely, kterým to přestalo klapat. Vztah má ale pořád naději na záchranu, pokud se pro takovou variantu oba samostatně rozhodnou. Proto se Saša odstěhuje ze společné domácnosti a chce si utřídit myšlenky. Nakonec skončí v pokoji pro hosty u dávného kamaráda Dušana. Tím děj prakticky končí, protože tento snímek není příběhem, ale zamyšlením.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací