Kód Enigmy (2014)

kod_enigmy_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 29. 1. 2015 ()

Synopse: Alan Turing – muž, který dokázal přeložit kód enigmy

V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga (Benedict Cumberbatch). Namísto pachatele tohoto zločinu však v poutech odvedli samotného Turinga, který byl obviněn ze sexuálních přestupků a čekal ho zničující soudní proces. Téměř nikdo ze zúčastněných nevěděl, že jde o válečného hrdinu, který se spolu s týmem podílel na prolomení kódu legendárního německého šifrovacího stroje Enigma. The Imitation Game vypráví příběh matematického génia, který díky svému úžasnému talentu pomohl zkrátit 2. světovou válku a zachránil tak tisíce lidských životů.

V září 2009 se britský premiér Brown jménem vlády Alanu Turingovi omluvil za všechny křivdy a 24. prosince 2013 mu královna Alžběta II. udělila královskou milost.

Recenze:
Příběhy „podle skutečných událostí“ musíme vždy brát s trochou nadhledu, ale pokud jsme ochotni přijmout je jako lehce subjektivní hrdinské vyprávění a ne historický dokument, užijeme si snímek o prolomení kódu Enigmy od začátku do konce. Skvělé herecké obsazení a výrazný melodický soundtrack jsou celou hrstí třešniček na dortu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací