Korzet (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 2. 2023 ()

Synopse: Císařovna Sissi je módní ikonou a ztělesněním mladistvé krásy. Píše se rok 1877 a blíží se její 40. narozeniny, spoutaná svým postavením i nevybíravou kritikou okolí, však nemá velké důvody k oslavám. Chce si zachovat mladistvý vzhled, a tak uzavírá své tělo do stále pevnějšího korzetu. Jaký by ale mohla žít život, kdyby se oprostila od konvencí a pedantského drobnohledu vídeňského dvora? Režisérka Marie Kreutzer přichází s nadčasovým příběhem o odvážně ženě a její nehynoucí touze po svobodě, kterému vévodí Vicky Krieps jako rebelující panovnice, jež se rozhodla vzít osud do vlastních rukou.

Recenze:
Jako jsou v současné době oblíbené biografické filmy slavných zpěváků, umělců a kapel, tak paradoxně historických portrétů mnoho v kinech nevídáme. Ještě méně jich vídáme s trochou originality. A téměř žádné zobrazení významných žen zachycující jejich společenský i osobní útlak. Čerstvý vítr do kin vnáší biopic rakouské císařovny Alžběty Bavorské s názvem Korzet.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací