Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 5. 2017 ()

Synopse: Novinka režiséra Guye Ritchieho osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh jako nové akční fantasy. Když je ještě v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ.

Recenze:
O králi Artušovi, rytířích kulatého stolu a mocném čaroději Merlinovi slyšel už asi každý. Nadčasový příběh filmaři splétali a obměňovali tolikrát, že kdybychom se měli shodnout na tom, kdo tito lidé údajně byli, dočkali bychom se spíše slušné hospodské hádky nežli jednotné odpovědi. Legenda o Artušovi a kouzelném meči Excaliburu je ale natolik silná a poutavá, že diváky mění v jakési perpetum mobile – hltáme každou ozvěnu z Kamelotu, aniž tušíme, kde se v nás to nekonečné odhodlání bere. V případě nové akční fantasy Guye Ritchieho však není čeho litovat.

(photo&video: )

Video
Premiéra:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací