Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 11. 5. 2017 ()Oficiální synopse:
Novinka režiséra Guye Ritchieho osobitě a nadčasově vypráví klasický příběh jako nové akční fantasy. Když je ještě v Artušově dětství zavražděn jeho otec, zmocní se koruny Artušův strýc Vortigern (Jude Law). Artuš, oloupený o následnické právo prvorozeného syna, vůbec netuší, kdo ve skutečnosti je, vyrůstá v tvrdém prostředí městských uliček. Když se mu ale podaří vytáhnout meč z kamene, obrátí se mu život vzhůru nohama a musí vzít na vědomí svůj skutečný původ.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:


Premiéra:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:

O králi Artušovi, rytířích kulatého stolu a mocném čaroději Merlinovi slyšel už asi každý. Nadčasový příběh filmaři splétali a obměňovali tolikrát, že kdybychom se měli shodnout na tom, kdo tito lidé údajně byli, dočkali bychom se spíše slušné hospodské hádky nežli jednotné odpovědi. Legenda o Artušovi a kouzelném meči Excaliburu je ale natolik silná a poutavá, že diváky mění v jakési perpetum mobile – hltáme každou ozvěnu z Kamelotu, aniž tušíme, kde se v nás to nekonečné odhodlání bere. V případě nové akční fantasy Guye Ritchieho však není čeho litovat.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací