Krásné bytosti (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 9. 2022 ()

Synopse: Drsné i magické dospívání na islandské periferii.

Čtrnáctiletý Balli je bytostný outsider z rozvrácené rodiny. Marně hledá oporu doma i ve škole, kde je obětí šikany. Vše se mění ve chvíli, kdy potkává skupinku tří problematických teenagerů, kteří ho nečekaně vezmou mezi sebe. Parta, ve které dominuje násilnický Konni a inteligentní Addi, nabídne Ballimu chybějící domov. Druhý snímek Guðmundura Arnara Guðmundssona vypráví s poetickým citem i syrovostí o vztazích, které mohou trvat věčně a pomáhají nás formovat v těch nejdůležitějších chvílích, o krutosti i něze, které se rodí na magické hranici mezi dětstvím a dospělostí.

Recenze:
Krutost a násilí mezi mládeží nezměrně narůstá. Z této premisy se postupně rozvíjí děj snímku islandského tvůrce Guðmundura Arnara Guðmundssona příhodně nazvaný Krásné bytosti. Za surovostí, agresivitou nebo psychickým terorem, kterým parta mladých teenagerů čelí (či je sama jejich součástí), se ale zároveň skrývá něco na první pohled nenápadnějšího a mnohem cennějšího. Nejryzejší a nejčistší emoce, jakých jsou lidské bytosti schopny.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací