Krycí jméno Lev (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 8. 2020 ()

Synopse: Upjatý psychiatr Romain je fascinovaný svým novým pacientem Leo Milanem, který o sobě tvrdí, že je mezinárodní agent s krycím jménem Lev. Ale on je přeci jen blázen, ne? No, možná ne…

Lev jednoho dne Romainovi sdělí, že mu přímo před očima unesou jeho snoubenku. To se také stane a Romain si uvědomí, že Lev je asi jediný, kdo ví, „která bije.“ A je taky jediný, kdo ji dokáže zachránit. Zoufalý Romain mu pomůže uprchnout a snaží se s ním udržet krok při divoké pařížské honičce na záchranu Louise a zabránit tak loupeži století ve Francouzské centrální bance. Šokovaný Romain musí uznat, že Lev má skutečně neobvyklý talent hodný pravého špióna.

V této „belmondovské“ akční komedii je vše, co správná akce potřebuje – skvělí herci, absurdní zápletka, rychlé stroje, krásné ženy, únos i loupež. Kombinace Danyho Boona, jednoho z nejznámějších současných komiků, a Phillipa Katerina (Utop se, nebo plav) je doslova vražedná.

Recenze:
Těžko říct, na kolik myslel režisér Ludovic Colbeau-Justin komedii Krycí jméno Lev vážně. Na odvážnou misi se v ní společně vydají psychiatr a bláznivý „tajný agent“ – a nejde o začátek vtipu, ale o hodinu a půl dlouhou podívanou, která připomíná parodii na akční film. Úsměv na tváři však zamrzne, začne-li člověk pochybovat, zda o parodii skutečně jde.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací