Kursk (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 17. 1. 2019 ()

Synopse: Katastrofa, která ořásla světem.

Film vypráví o skutečné katastrofické události, ke které došlo v roce 2000 na palubě jaderné ponorky K-141 Kursk.

155 metrů dlouhá jaderná ponorka K-141 Kursk je „nepotopitelnou“ pýchou Severního loďstva ruského válečného námořnictva. Během ná-mořního cvičení v srpnu 2000 se na palubě nachází 118 členů posádky.

12. srpna otřesou trupem Kursku mohutné exploze, které plavidlo pošlou do hloubky 108 metrů, na dno arktických vod Barentsova moře.

Začíná zoufalý boj s časem. Pro námořníky. Pro jejich rodiny. Záchranou operaci komplikuje zchátralé vybavení a odmítavý postoj ruské vlády přijmout zahraniční pomoc…

Recenze:
V roce 2000 došlo k nehodě v hlubinách moře, kde se v mohutném výbuchu otřásla ponorka ruského námořnictva s několika desítkami mužů na palubě. Nový snímek z belgicko-lucemburské produkce popisuje události této strašlivé nehody. Zaměřuje se na osudy námořníků a jejich rodin. Tvůrci poukazují na to, jak se ruská vláda zdráhala zahraniční pomoci na úkor životů nevinných lidí. Je zde zobrazeno i to, jak zatajovali informace před veřejností a lhali rodinám a příbuzným dotčených námořníků.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací