Kurz manželské touhy (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 10. 2021 ()

Synopse: Film pro partnerské dvojice se smyslem pro humor. Pro ty, kteří po sobě chtějí spíš toužit, než se láskou udusit nebo rovnou uškrtit. V příběhu není protagonistou tygr na útěku, ale žena se sebeúctou.

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky.

Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě.

Recenze:
Současný svět je plný všelijakých seberozvojových kurzů, motivačních knih, osobních koučů a terapeutů. Jenže není se co divit, když tempo současného života je vražednější než Kobra 11, a moderní člověk se teprve učí starat se o blaho svého nitra. A pečovat se musí i o partnerský vztah, pokud prochází krizí. Právě lidé, kteří mají zájem o záchranu společné budoucnosti, jsou hrdiny snímku Kurz manželské touhy. Vypravíme se s nimi na pobyt, kde budou pod dohledem profesionála (Vojta Kotek) řešit své vztahové problémy. Ať už ty běžné, tak i vyhrocené až bizarní. Uvidíme přehlídku různorodých postav, které se snaží trefit do chuti co největšího počtu diváků. Tváře hrdinům propůjčili Lenka Vlasáková, Stanislav Majer, Petra Nesvačilová, Lukáš Latinák či Josef Polášek.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací