Labyrint: Útěk (2014)

labyrint_utek_cz_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 18. 9. 2014 ()

Synopse: Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení. Film Labyrint: Útěk je adaptací prvního dílu úspěšné knižní trilogie Jamese Dashnera a v hlavních rolích se představí Dylan O’Brien (Teen Wolf), Kaya Scodelario (Souboj Titánů, Clash), Thomas Brodie-Sangster (Láska nebeská, Hra o trůny), Will Poulter (Millerovi na tripu, Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka).

Recenze:
Kovová klec stoupá pomalu vzhůru, do neznáma. Její pasažér, mladík Thomas (Dylan O´Brien), neví, kde je, jak se sem dostal a ani kdo je on sám. Přesně takto začíná mysteriózní sci-fi thriller Labyrint: Útěk natočený na motivy stejnojmenného díla spisovatele Jamese Dashnera. Jak již název napovídá, velkou roli ve filmu i knize ztvárňuje samotné bludiště. Jakmile totiž zmatený Thomas vystoupí z otlučeného výtahu, ocitne se uprostřed Placu v srdci tajemného labyrintu, který je nejen nebezpečný sám o sobě, ale jeho spletitými uličkami se navíc pohybují krvežízniví rmutové, kříženci robotů, pavouků a Bůh ví čeho. Dá se z této zapeklité situace vůbec dostat?

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací