Láska (2012)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 2. 2013 ()

Synopse: Jeden z divácky nejúspěšnějších evropských filmů letošního roku. Decentní a pozitivní film od žijící legendy světového filmu režiséra Michaela Hanekeho.

Manželé Georges (Jean-Louis Trintignant) a Anne (Emmanuelle Riva) jsou učitelé hudby. Jejich láska a pevné pouto, které se prohlubovaly roky společného života a vášní pro klasickou hudbu, je náhle vystaveno těžké zkoušce. Stáří si vybírá svou daň – Anne prodělá mozkovou mrtvici a její okolí se musí smířit s její proměnou. Nic není jako dřív ani pro jejich dceru Evu (Isabelle Huppert). Michael Haneke se ve svém nejnovějším filmu zaměřil na subtilní téma lásky bojující s nevyhnutelným.

Recenze:
V první polovině filmu je znát důraz na každičký moment, a když uvážíme nepřítomnost stylizace Hanekeho obrazu a dialogu, je to vše takové milé, ale skoro až obyčejné. Čím komplikací přibývá, tím víc dokážeme chápat kontext a zpětně vývoj ocenit, než se dostaneme k pointě. Pár záběrů na konci je i tak trochu zmatených.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací