Ledové království 2 (2019)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 21. 11. 2019 ()

Synopse: Proč se Elsa narodila s kouzelnou mocí? Odpověď ji svůdně volá a zároveň hrozí, že zničí její ledové království. Společně s Annou, Kristoffem, Olafem a Svenem se královna Elsa vydává na nebezpečnou a pozoruhodnou cestu. Ve filmu Ledové království se Elsa obávala, že je pro svět příliš mocná. Ve snímku Ledové království II musí doufat, že je mocná dostatečně.

Film je výsledkem práce Oscary® ověnčeného týmu – režisérů Jennifer Lee a Chrise Bucka, producenta Petera Del Vecha a textařů Kristen Anderson-Lopez a Robert Lopeze.

Recenze:
Jestli se pustit do pokračování jedné z nejoblíbenějších disneyovských pohádek, si museli tvůrci dobře promyslet. Nasazená laťka totiž nebyla rozhodně nízká – první díl Ledového království z roku 2013 se stal celosvětově nejúspěšnějším animovaným filmem filmové historie a se stoickým klidem si z oscarového večera odnesl sošku nejenom za Nejlepší celovečerní animovaný film, ale díky megahitu Let it Go i Oscara za nejlepší originální píseň pro celovečerní film. Trvalo tak téměř 6 let, než Chris Buck a Jennifer Lee divákům představili další příběh z království Arandelle. Tentokrát však určený pro jinou věkovou skupinu.

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací