Líbánky (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 22. 8. 2013 ()

Synopse: Líbánky se odehrávají v čase tří dnů svatební oslavy. Nevěsta a ženich – Tereza (Aňa Gaislerová) a Radim (Stanislav Majer) tvoří půvabný pár, navzdory tomu, že oba již prošli manželskou zkušeností a odnesli si z ní své šrámy. Tereza zklamané srdce, Radim dospívajícího syna. Jsou však odhodláni zkusit to znovu, jsou přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. A zdá se, že svatební oslavy, které probíhají v prosluněném dni v rodinném kruhu v sídle nevěstiných rodičů obklopeném romantickou krajinou, budou skutečně nejkrásnějším začátkem společného života. Ovšem… kdyby se na svatební hostině náhle neobjevil nezvaný host. Jan Benda si brzy získává náklonnost přítomných. Maminky i tetičky mu podstrojují, muži mu bodře nalévají. Kdo to však vůbec je? A odkud se vzal? Je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst? Nebo se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů? A koho? S Janem Bendou u svatebního stolu dostává romantika trhliny. Toho chlápka je třeba dostat co nejrychleji pryč. Některá tajemství by prostě neměla být prozrazena!

Recenze:
Anna Geislerová a Stanislav Majer jakožto ústřední dvojice příběhu odvádějí slušnou práci, ale to je znát až ke konci snímku, kdy musejí svým hrdinům dát volný průchod emocím. Nejzajímavějším z herců je asi Jiří Černý, jenž představuje tajemného hosta na svatbě, k němuž se nikdo nechce znát. Postava bohužel přichází o svou účinnost nejdřív právě proto, jak je izolovaná od všeho okolního dění a poté začíná být až příliš snadné domyslet si důvod její přítomnosti. Velké odhalení se nakonec uskuteční pouze přes srdcervoucí dialog, nebo spíš monolog a otevírá prostor k dramatickým charakterovým momentům, jež měly přijít daleko dřív, aby se zúčastnění s jejich významem mohli poprat déle.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací