Logan: Wolverine (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 3. 2017 ()

Synopse: Jeho čas nadešel

Wolverine (Hugh Jackman) se vrací. Jenže je na tom nyní trochu hůř. Jeho schopnost uzdravování pomalu vyprchává a elánem také zrovna nehýří. Navíc je na vše skoro sám. Z X-Menů přežívá ještě Charles Xavier známý také jako Profesor X (Patrick Stewart), který je ale vážně nemocný, ztrácí paměť a trpí nebezpečnými záchvaty ohrožujícími jeho okolí. Společně se ukrývají v opuštěné továrně na americko-mexické hranici.

Jejich utajení ale skončí, když se objeví Laura (Dafne Keen), dívka, která má překvapivě stejné schopnosti jako Wolverine a v patách má navíc nelítostné pronásledovatele, kteří se jí snaží zmocnit. Ve chvíli, kdy Wolverine a Profesor X přijmou Lauru „do rodiny“, stávají se z nich štvanci, kterým jde po krku velmi brutální a vytrvalý nepřítel. Hrdinové na útěku mají k dispozici jen zbytky sil starých X-menů a Lauřiny schopnosti, které však ona sama těžko zvládá. A tak přichází čas, aby Wolverine v sobě našel zbývající vůli a sílu nejen k boji, ale i k tomu, aby Lauře předal své zkušenosti.

Wolverine je snad nejslavnějším hrdinou ságy X-Men. Je i postavou, která Hugha Jackmana proslavila a právě v tomto posledním snímku Logan: Wolverine se s ní loučí. „Myslím, že tento film je mnohem opravdovější a mnohem lidštější než cokoliv, co jsme v sérii X-Men dosud udělali a možná i než v mnoha dalších komiksových filmech. Připadá mi, že Wolverine může být jednou z nejtemnějších a nejsložitějších postav v komiksovém universu,“ prozradil Jackman na svého hrdinu.

Recenze:
Píše se rok 2029, na zemi už nejsou žádní mutanti. Tedy kromě Wolverina, Profesora X a jejich společníka Calibana, jehož schopností je vycítit a vysledovat mutanty. Wolverine a Profesor už nejsou tak silní, jako kdysi bývali, pomalu slábnou a stárnou. Wolverinova schopnost samouzdravování už není tak účinná, jako předtím. Profesor zase ztrácí kontrolu nad svojí telepatickou schopností a stává se tak smrtelně nebezpečným pro sebe i svoje okolí. A tak se o sebe navzájem starají. Jednoho dne však zjišťují, že mutanti úplně nevyhynuli, když se jim do života připlete mladá tajemná dívka Laura. Ta má schopnosti až moc podobné těm Wolverinovým. V patách jsou jí zlí a nebezpeční lidé, a tak Wolverinovi a Profesorovi nezbývá nic jiného než jí pomoci. Tak se vydávají na svoje poslední nebezpečné dobrodružství.

Video


Trailer 2 :

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací