Louskáček a čtyři říše (2018)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 1. 11. 2018 ()

Synopse: Klára (Mackenzie Foy) chce jediné, a to je klíč – takový, který otevře skříňku, ve které se skrývá dar od její zesnulé matky. Zlatá nit, kterou dostane od svého kmotra Drosselmeyera (Morgan Freeman) o sváteční oslavě, ji k tomu klíči zavede – jenže ten v mžiku zmizí do záhadného a kouzelného paralelního světa. Právě tam se Klára setká s vojákem Filipem (Jayden Fowora-Knight), gangem myší regenty, kteří spravují tři říše: Říši vloček, Říši květů a Říši sladkostí. Klára s Filipem musí projít čtvrtou říší, kde panuje krutá vládkyně (Helen Mirren), získat Klářin klíč a pokud to bude možné vrátit nestabilnímu světu harmonii. Ve filmu hrají Keira Knightley jako Cukrová víla a baletka Misty Copeland. Vánoční film Louskáček a čtyři říše od Studia Disney režíruje Lasse Hallström na motivy klasické pohádky od E. T. A. Hoffmanna.

E. T. A. Hoffmann napsal příběh Louskáček a myší král v roce 1816. Následná adaptace od Alexandra Dumase Pèreho Louskáček byla spojena s hudbou Petra Iljiče Čajkovského a výsledný balet byl v roce 1981 zakoupen ředitelem Ruských císařských divadel. Kouzelný balet, který měl premiéru před vánoci roku 1892 a který se odehrává o Štědrém večeru, se stal oblíbenou vánoční tradicí po celém světě. V New Yorku byl Louskáček poprvé uveden v roce 1954.

Recenze:
Přichází Vánoce, čas, kdy se schází rodina a tráví společně svátky klidu a míru. Ty Klářiny jsou ale letos jiné – poprvé je totiž bude trávit bez své milované maminky. Ještě než s otcem (Matthew MacFadyen) vyrazí na tradiční vánoční večírek u pana Drosselmeyera (Morgan Freeman), dostane Klára (Mackenzie Foy) zlatou skříňku, kterou jí přenechala maminka. Jediná věc, kterou dívka potřebuje, se prý nachází uvnitř. Kam ale zmizel zlatý klíč, který může skříňku odemknout?

(photo&video: )

Video
Trailer 3:


Dabovaný trailer 2:


Trailer 2:


Dabovaný trailer 1:


Trailer 1:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací