Lurdy (2009)

Režie:
Premiéra v ČR: 5. 1. 2012 ()

Synopse: „Nač si klást otázky víry, když existuje zázrak.”

Christine je téměř celý život připoutána na invalidní vozík. Tím, že se cítí být sama, vydá se na výlet do Lurd, ikonického města poutníků v Pyrenejském pohoří. Jednoho rána se probudí zdánlivě vyléčená.

Film Lurdy je krutým příběhem. Nemocní lidé z celého světa přichází na toto posvátné místo s vírou, že získají zpět své zdraví, protože Lurdy jsou považovány za místo zázraků, nadějí, pokoje a uzdravení se pro mnoho zoufalých a umírajících lidí. Ale cesty boží jsou nevyzpytatelné a naděje, která je tak blízko smrti, se může naplnit, což se zdá absurdní ve chvíli, kdy se život ubírá ke svému konci. Lurdy jsou scénou, na které se odehrává lidská komedie.

Recenze:
Pokud si na Lurdy zajdete do kina nebo si film pořídíte na DVD, neubráníte se vnitřnímu chvění. Jestliže jste si někdy stěžovali: „Proč právě já?“, budete nuceni přehodnotit svoje stanovisko. Každému z nás bylo naděleno do vínku něco jiného a my se musíme naučit žít a prosadit s těmi kartami, které držíme v ruce.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací