Macbeth (2015)

macbeth_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 5. 11. 2015 ()

Synopse: „Z krve vzejde další krev.”

Příběh neohroženého válečníka, kterého na kolena srazí ambice a touha po moci.

Klasické Shakespearovo drama se vrací na plátna v nové verzi, která navazuje na vlnu britských adaptací děl génia alžbětinského divadla, v nichž září současná herecká elita. Macbeth (Michael Fassbender) je obávaný skotský válečník, který se neleká zuřivých bitev. Když na vřesovišti vyslechne věštbu, že bude příštím králem, uvěří. Netuší, jak velkou cenu bude muset zaplatit. Cestu ke koruně dláždí smrt a úklady, které nakonec pohltí Macbetha i jeho ctižádostivou ženu (Marion Cotillard).

Recenze:
Kdo by neznal Shakespearovu slavnou tragédii Macbeth z roku 1606. Nebo jinak: kdo by neznal alespoň její název. Režiséra Justina Kurzela, tak jako desítku režisérů před ním, oslovil příběh o skotském válečníkovi, který se stane králem kvůli vyslechnuté věštbě čarodějnic. Poctivý a oddaný Macbeth se dozví, že by se měl stát králem, a nabádán svou nezdravě cílevědomou ženou bez zábran se rozhodne naplnění věštby popohnat pomocí zrady svého pána a ostré kudly. Oba manžele ale pak pronásleduje pocit viny i duchové lidí a přátel, jež zavraždili.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací