Madame Claude (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 4. 2021 ()

Synopse: V Paříži šedesátých let žije vlivná madam Claude, která má pod palcem nejenom svět prostituce. Na scénu ale dorazí bohatá mladá žena, která může všechno změnit.

Recenze:
Snímek se inspiruje skutečnou osobou, konkrétně se jedná o Fernande Grudet, která si kvůli nezaplaceným daním a provozování luxusní prostituce musela odpykat trest ve vězení a zemřela v roce 2015. Režie a scénáře se ujala Francouzka Sylvie Verheyde. Totožný motiv byl zfilmován už v roce 1977. Příběh se odehrává převážně v šedesátých letech v Paříži. Vlivná madam Claude ovládá svět prostituce, má přátele mezi největšími mafiány, poskytuje své služby význačným politickým osobnostem a zároveň pracuje jako informátorka pro tajnou službu a pomáhá jim zdiskreditovat některé vážené státní zmocněnce. Tento dlouhodobě těžko udržitelný balanc se začne postupně hroutit s měnící se dobou. Částečně to nechtěně způsobí i její nová zaměstnankyně – dívka Sidonie, která pochází z vyšších vrstev.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací