Madame Claude (2021)

Film


Režie:


Premiéra v ČR: 2. 4. 2021 ()Oficiální synopse:
V Paříži šedesátých let žije vlivná madam Claude, která má pod palcem nejenom svět prostituce. Na scénu ale dorazí bohatá mladá žena, která může všechno změnit.
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:


Snímek se inspiruje skutečnou osobou, konkrétně se jedná o Fernande Grudet, která si kvůli nezaplaceným daním a provozování luxusní prostituce musela odpykat trest ve vězení a zemřela v roce 2015. Režie a scénáře se ujala Francouzka Sylvie Verheyde. Totožný motiv byl zfilmován už v roce 1977. Příběh se odehrává převážně v šedesátých letech v Paříži. Vlivná madam Claude ovládá svět prostituce, má přátele mezi největšími mafiány, poskytuje své služby význačným politickým osobnostem a zároveň pracuje jako informátorka pro tajnou službu a pomáhá jim zdiskreditovat některé vážené státní zmocněnce. Tento dlouhodobě těžko udržitelný balanc se začne postupně hroutit s měnící se dobou. Částečně to nechtěně způsobí i její nová zaměstnankyně – dívka Sidonie, která pochází z vyšších vrstev.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací