Mafiánovi (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 11. 2013 ()

Synopse: Pro někoho zločinci, pro ně rodina...

Kdysi měl všechny a všechno pod palcem. Ale časy se mění.

Bývalý mafiánský boss Giovanni Manzoni (Robert De Niro), jeho rázná manželka Maggie (Michelle Pfeiffer) a jejich dvě děti jsou za příkladnou spolupráci se zákonem umístěni do programu na ochranu svědků. Žít životem spořádaných občanů se jim příliš nedaří. Zoufalý agent FBI Stansfield (Tommy Lee Jones) je musí opět přestěhovat, protože mafiánské klany zuřivě pátrají po špinavém udavači s jasným cílem.

A tak se z nich tentokrát stávají Blakeovi a jejich novým domovem malé, ospalé městečko v Normandii. Jenže staří psi se novým kouskům učí těžko. Jejich chování a zvyklosti jsou pro život v utajení překážkou. Tahle rodinka má mafiánství prostě v krvi.

Svižná akční komedie Mafiánovi vznikla pod režijní taktovkou Luca Bessona (96 hodin, Kurýr, Pátý element, Leon), který se podílel i na scénáři. Výkonným producentem je slavný oscarový laureát Martin Scorsese (Mafiáni, Skrytá identita). V hlavních rolích excelují herecké hvězdy první velikosti – nestárnoucí Robert De Niro a Tommy Lee Jones a stále okouzlující Michelle Pfeiffer.

Recenze:
Obě starší hvězdy nám přibližují své postavy v rovině vážné i humorné, každopádně velmi lidské. O to víc zamrzí, že Pfeiffer jako Maggie dostala z každodenního života ty nejméně dějové části. Hospodyňka zase ostrouhala… De Niro je nicméně také ve vynikající formě a má spoustu příležitostí to dokázat. On a zbytek ansámblu vás rozhodně osvěží, to ostatní se utápí v trochu lepším průměru.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací