Mary Poppins se vrací (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 20. 12. 2018 ()

Synopse: Film se odehrává kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy) a předlohou mu bylo dalších sedm knih od P. L. Traversové. Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Whishaw) a Jana (Mortimer), už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Walters). Poté, co Michal prodělá osobní ztrátu, objeví se v rodině Banksových opět tajemná chůva Mary Poppins (Blunt). Za pomoci veselého lampáře Jacka (Miranda) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Streep).

Recenze:
Kdo by si nevzpomněl na všechna dobrodružství, která prožil jako malý s Mary Poppins? Zdá se, že Michael Banks (Ben Whishaw), který už je dospělý, má děti a na krku spoustu starostí. Svět se nachází uprostřed velké hospodářské krize, žena mu zemřela a banka se chystá zabavit jeho dům. Když se vše zdá beznadějné, vrací se chůva Mary Poppins (Emily Blunt), kterou Michaelův nejmladší syn Georgie (Joel Dawson) uloví na létajícího draka. Třem dětem Banksovým znovu ukazuje, jaké má být dětství, že je třeba věřit v nemožné. A možná nakonec znovu uvěří i Michael a jeho sestra Jane (Emily Mortimer).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací