MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 8. 2018 ()

Synopse: Hlubinná ponorka, která prováděla průzkum v rámci mezinárodního podmořského programu, byla napadena obrovským tvorem, který byl dosud považován za vyhynulý, a nyní leží na dně nejhlubšího podmořského příkopu v Pacifiku… i s posádkou uvězněnou v poškozené ponorce. S krátícím se časem najme vizionářský čínský oceánograf (Winston Chao) navzdory přání své dcery Suyin (Li Bingbing) zkušeného hlubinného záchranáře Jonase Taylora (Jason Statham), aby zachránil posádku ponorky – i samotný oceán – před nezadržitelnou hrozbou: téměř 29 metrů dlouhým prehistorickým žralokem, známým jako megalodon. Nikoho ani nenapadlo, že před lety se Taylor se tímtéž děsivým tvorem setkal již před lety. Nyní, ve spolupráci se Suyin, musí čelit svému strachu a riskovat vlastní život, aby zachránil všechny členy posádky uvězněné v hlubinách… a ještě jednou se se tváří v tvář setkat s největším vrcholovým predátorem všech dob.

Recenze:
Carcharocles megalodon je vyhynulý druh žraloka, který oceánům panoval před 23 až 2,6 milionem let. Zřejmě v důsledku klimatických změn ale „meg“, predátor, který údajně neměl rovného soupeře a kraloval celému vodnímu světu, vyhynul. Režisér Jon Turteltaub se rozhodl přiživit konspirační teorie tvrdící, že žralok měřící na délku až 18 metrů, jehož zuby mohly při stisku vyvinout i sílu o velikosti 180 tisíc newtonů, může přežívat dodnes. Podařilo se mu natočit snímek, který má potenciál odstartovat zcela novou vlnu shark movies – méně krvavou, zato dvojnásobně děsivou.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací