Mike i Dave sháněj holku (2016)

mike_i_dave_shanej_holku_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 7. 7. 2016 ()

Synopse: Chtěli kočku, dostali čočku

Tento film byl natočen podle skutečných událostí. Nečekejte ale žádné soudní drama, osudy válečných hrdinů nebo, nedej bože, životopisný film nějakého politika či excentrického umělce. V tomto případě se jedná o katastrofickou komedii, protože vypráví příběh bratrů Mikea a Davea Stangleových (Zac Efron, Adam DeVine), kteří byli vždy skálopevně přesvědčení o tom, že jedině oni umí rozjet na rodinných setkáních tu pořádnou zábavu. A to ať už se jedná o svatby, narozeninové oslavy, pohřby apod. Ostatní přímí účastníci těchto rodinných událostí to rozhodně viděli jinak. Hlavně proto, že příspěvek obou bratrů ke společné zábavě většinou, vlastně vždycky, končil nějakou naprostou katastrofou: rozsáhlým požárem, těžkými zraněními, infarkty, demolicí slavnostní tabule apod.

A tak když jejich sestra (Sugar Lyn Beard) začne plánovat svatbu na Havaji, nastane pochopitelné zděšení a milí bratři dostanou od rodičů podmínku. Na svatbu si musí sehnat partnerky, které je udrží na uzdě. Make i Dave proto začnou přes internet shánět holky, které by je doprovodily na havajskou svatbu jejich sestry. Takové nabídce odolá málokteré dívčí srdce a tak se jejich nabídka rychle rozšíří. Mladí flamendři tajně doufají, že si vyberou dvě slušné dívky a sami si pak užijí divoké dovolené. Ale tvrdě se přepočítali, ze slušných dívek se vyklube nekontrolovatelné dívčí duo (Anna Kendrick, Aubrey Plaza), které jim nejen vytře zrak, ale dokonce je předčí i ve flámování a katastrofách všeho druhu.

Recenze:
Po sérii TV filmů a seriálů přichází režisér Jake Szymanski s celovečerním snímkem natočeným podle skutečné události. Pokud očekáváte náročné drama plné sociálních, politických či zdravotních konfliktů, jste na omylu. Sourozenci Mike (Adam Devine) a Dave (Zac Efron) Stangleovi jsou nejen bratři, ale i parťáci, kteří se umí navzájem podržet a hlavně zapařit. Jejich představa o zábavě je ovšem jiná, než zbytku účastníků rodinných oslav, pohřbů, svateb a výročí. Když se tato neřízená dvojka objeví, většinou to skončí katastrofou a ujmou na zdraví, majetku i důstojnosti.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací