Mission: Impossible – Fallout (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 8. 2018 ()

Synopse: Tom Cruise se vrací jako agent Ethan Hunt, muž na tu nejšpinavější práci, v akčním thrilleru Mission: Impossible – Fallout.

Ethan Hunt si vždycky vybíral nesplnitelné mise. Pokaždé v nich uspěl, okolnostem navzdory. Na začátku tohoto příběhu však čelí úplně nové situaci. Něco se pokazilo, past nesklapla a vinou jeho selhání se ocitnou ve smrtelném ohrožení vybraná světová velkoměsta. Ethan je přesvědčen, že pouze on se svým týmem dokáže tragickou chybu napravit. Je však sám, kdo si to myslí. Do hry vstupují další hráči, kteří mu možná pomáhají, ale možná také sledují své vlastní zájmy, které jsou v rozporu s těmi Ethanovými. Rozdělení na kladné a záporné hrdiny nebude tentokrát vůbec jednoduché. V pozadí navíc čím dál rychleji utíká čas vstříc momentu, který dramaticky změní mapu světa.

„Filmem Mission: Impossible – Fallout vrcholí celá série“, říká Tom Cruise. „Vrací se většina postav, které se objevily v předchozích dílech, a dovypráví se všechny příběhové linky. Pro Ethana je to velmi osobní, ale na druhé straně také velmi epická cesta,“ dodává herec.

Christopher McQuarrie je první režisér, který se k Mission vrátil. Po velkém úspěchu dílu s podtitulem „Národ grázlů“ dostal další příležitost, kterou přijal s podmínkou, že mu bude umožněno změnit vizuální styl filmu a tempo vyprávění. „Chtěl, aby to působilo, jako když oba filmy točili různí režiséři, a zvládl to bravurně. Co zůstalo stejné, je drsná povaha celého snímku a jeho hrdinů. Pro Chrise nebylo nic nemožné, co ho napadlo, to jsme natočili,“ prozradil Cruise.

Režisérovo rozhodování usnadňoval fakt, že Tom Cruise tradičně točil akční scény sám. Byť si při jednom přeskoku ze střechy na střechu zlomil nohu, nenechal se odradit, a tak ho uvidíte mimo jiné pilotovat vrtulník nebo skákat s padákem z osmikilometrové výšky. A diváci tuhle míru autenticity (či šílenství) při sledování fantastických akčních scén určitě ocení.

Recenze:
Premisa nové nemožné mise není nijak komplikovaná. Padouši chtějí zničit půlku světa a agent speciální tajné organizace IMF Ethan Hunt a jeho společníci tomu musí jako vždy zabránit. A moc času na to nemají. Buďme totiž upřímní, samotný děj je tu nejmíň důležitý. To, co baví, jsou především postavy (a herci), hlášky a akce, které je tu opravdu plno. Režisér a scenárista Christopher McQuarrie už podruhé dokazuje, že zkrátka umí. McQuarrie je po úspěchu poslední Mission: Impossible zpátky a předvádí, že tyhle snímky jsou prostě jeho živel. Je vidět, že ho vytváření příběhu a světa tajných agentů baví a rozumí mu, chápe, co se tam hodí a má cit pro správné akční načasování. Navíc umí vymyslet a vybrat ty správné akční scény, které prostě baví a zatím ještě neomrzí. Za nejlepší momenty lze považovat zápas na veřejných záchodcích, který je velmi originální a má propracovanou choreografii, dále pak třeba honička po Paříži, kde si zase tvůrci pohráli se svou lokací či pronásledování v helikoptéře, při kterém se vám zatají dech.

(photo&video: )

Video
Film o filmu:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací