Na mléčné dráze (2016)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 5. 2017 ()

Synopse: „Divoká balkánská romance”

Emir Kusturica se po dlouhých letech vrací po boku Monicy Bellucci v hlučné a divoké komedií s prvky moderní pohádky.

Kosťa vozí uprostřed válečné zóny mléko na oslu cestou necestou. Při jedné ze zastávek se seznámí s okouzlující ženou, která se ukrývá uprostřed země nikoho před svým zlověstným nápadníkem. Stačí chvilka a oba k sobě zahoří téměř pohádkovou náklonností. Kusturica natočil emotivní romanci, která připomíná, proč v devadesátých letech patřil k hvězdám evropského filmu. Lovestory Na mléčné dráze je nostalgickým ohlédnutím po předminulé dekádě a okouzluje příběhem o lásce v době, která jí nepřeje.

Recenze:
Kosta je člověk, který má v životě nesmírné štěstí. Ve víru rozbouřené války v bývalé Jugoslávii je jeho úkolem převážet na oslu mléko přes frontovou linii. Jednoho krásného dne se v místě, odkud dováží zmíněné mléko, objeví krásná Italka a Kosta se zamiluje. Jejich láska je ovšem z více důvodů zakázaná, to je ale nezastaví. A tak spolu zažívají uprostřed války řadu nečekaných dobrodružství, jen aby mohli být spolu. Ale podaří se jim to?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací